Ataköy 7-8-9-10, E5 Karayolu Üzeri Ataköy Yerleşkesi, 34158 Bakırköy
info@ikumcs.com

Smart Moderation – NPL

İstanbul Kültür Üniversitesi

Smart Moderation Nedir ? Sorusunun cevabı sosyal medyada istenmeyen yorumları veya yazışmaları engelleyen bir sistemle olmakla beraber NPL ( Yapay Zeka) sisteminde çalışan ve teknoloji sınırlarını zorlayan devrim niteliğinde bir projedir. Bu yazımızda size Smart Modaration‘da bulunan Yasin KOCAK en merak edilen sorularımızı cevaplamıştır.

NPLNPL Nedir?

NPL diğer bir adıyla doğal dil işleme, yapay zeka metotlarını kullanarak bilgisayar ile doğal bir dilde iletişim kurulmasıdır. Bir algoritma yardımıyla bilgisayarla iletişim kurma giriş ve algoritma sayesinde girişe uygun bir çıktı alınması olayıdır.

Smart Moderation

Smart Moderation Sosyal medyada herkes takipçi/abone yapmaya çalışırken bir süre sonra bu takipçilerden ileri gelen bir takım sıkıntılar çıkarabilmektedir. Tam da bu sırada bu soruna çözüm olarak geliştirilen;

Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Smart Moderation girişimidir.  Sosyal ağlar ve dijital platformları 7/24 izleyerek, içerik risklerini gerçek zamanlı ve % 100 başarı ile tespit eden,  Dünya’nın ilk yapay zeka tabanlı sosyal medya yönetim çözümü olarak bilinen Smart Moderation bu konuda size en kapsamlı çözümü sunmaktadır.

Arka tarafta 3 yılda geliştirilmiştir ve hesap bazlı olarak öğrenebilen br algoritması kullanılan bu girişimde; kullanıcılarına SaaS ve web tabanlı olarak ulaşıyor. Smart Moderation’a üye olup moderasyon hizmeti almak istediğiniz sosyal medya hesaplarını platforma bağladığınızda, söz konusu algoritma çalışmaya başlıyor ve sosyal medyanın içeriksel risklerine karşı sizi korumaktadır. İçeriksel riskleri gerçek zamanlı tespit eder ve otomatik kaldırır. Yapay zeka ile gerçek zamanlı, hızlı, başarılı sosyal medya dinleme ve yönetme sistemi bulunur. Smart Moderation şu an tüm web / mobil  platformlar ile hızlı entegre olarak çalışmaktadır.smart moderation

 

Çözümler:

Akıllı monitoring: Web, sosyal medya platformları ve mobil uygulamaların gerçek zamanlı takip edilerek yapay zeka platformunda analiz edilmesi.

Akıllı Moderasyon: Web, sosyal medya platformları ve mobil uygulamalarda yer alan kullanıcı gönderi ve yorumları yapay zeka tarafından bir insan bakış açısı ile kelimelere bakılmaksızın ; metinlerin bütünsel anlamlarına bakılarak değerlendirilmesi. Uygunsuz içeriklerin platformdan gerçek zamanlı kaldırılması.

Akıllı İçerik Üretimi: Sosyal medya kampanya ya da tanıtımların içerik pazarlamasında kullanılmak üzere yapay zeka tabanlı bir yapı ile metinsel içerik üretimi gerçekleştirilmesi.

Sosyal Medya Danışmanlık: Sosyal medya yönetimi eğitimi, reklam optimizasyonu, ürün analizi, kriz ve kampanya yönetimi, takipçi sayısı arttırma ve özelleşmiş çözümler.. (teknoloji tabanlı)

Smart Moderation Merak Edilenler

Soru1: Merhaba Sistemin kötü yorumlar için kendi filtresi mi var, yoksa kendi filtremizi oluşturabiliyor muyuz? Yani Kendi hesaplarımıza göre kendi yapay zekamızı kurgulayabiliyor muyuz?

Yasin KOCAK: Evet sistemin en önemli özelliği bu kendi isteginize gore yapay zeka ile filtrenizi olusturabiliyorsunuz. Kelime bazli degil metinden anlam bütünlüğü ile filtreleme yapıyor

Soru2: Facebook’ta yorum gizleme özelliği var. Otomatik kötü yorumları gizleyebiliyoruz, peki Instagram’da ve Youtube’da? Tamamen mi siliniyor? Nasıl bir çözüm var?

Yasin KOCAK: Instagram ve Youtube gelen yorumları da dilerseniz silebilir dilerseniz gizleyebilirsiniz platformumuz bu seçenegi size bırakıyor yapısal olarak Twitter’ın izin vermemesi nedeni ile bu platforma müdahale edilemiyor.

Soru3: Kapasite nedir? Yani geniş hesaplar için bir kriz yönetimi modülü tadında bir şey var mıdır? Anlık kaç dönüt veya refleks alabiliyoruz sistemden?

Yasin KOCAK: Big data platformu üzerinde çalisiyor 1 dk da 10 binlerce yorumu işleyebiliyoruz.

Soru4: Peki hedefeleme yapabiliyor muyuz? Örneğin belli bir kitleyle kontağa geçirtip bir kampanya reklamı vs vs?

Yasin KOCAK: Bizim sistemimiz yorum moderasyonuna yönelik geliştirilmis bir sistemdir kampanya yönetimi veya hedefleme özellikleri bulunmamaktadır.

Soru5: Raporlama opsiyonlarımız ne şekilde?

Yasin KOCAK: Günlük Haftalık ya da aylık bazda accountlarınıza gelen  yorumları hem yüzdesel uygun ya da uygun değil seklinde hem de liste olarak görüntüleyebildiğiniz bir raporlama sistemimiz bulunuyor.

Soru5: Referanslarınızda Onedio var su an aktif çalısıyor musunuz ?

Yasin KOCAK: Evet aktif olarak calisiyoruz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Daha fazla bilgi için http://ikumcs.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

Tags: , , ,